Blue Bar
Innovatived People Redefining Print
  •   
  •   
  •   

  Search

News

Co nowego?

Aktualności z branży i z życia firmy

Please wait while we gather your results.

Quad/Graphics powiększa park maszynowy i przenosi produkcję standów reklamowych do Wyszkowa

Zarząd Quad/Graphics Europe podjął strategiczną decyzję o przeniesieniu produkcji In-Store Solutions z Radzymina do Wyszkowa. Powodem przedsięwzięcia jest inwestycja w nową maszynę offsetową oraz koncentracja całej działalności firmy w Wyszkowie.

In-Store Solutions to dywizja Quad/Graphics zajmująca się produkcją standów kartonowych i opakowań. Do tej pory druk produktów dla tego obszaru działalności firmy odbywał się w Radzyminie, natomiast prace introligatorskie w Wyszkowie.

W związku z kolejną inwestycją w powiększający się park maszynowy In-Store Solutions, czyli zakup maszyny Heidelberg VLF, zarząd Quad/Graphics Europe zdecydował o przeniesieniu całej produkcji z Radzymina na teren zakładu w Wyszkowie. Decyzja będzie miała znaczący wpływ na usprawnienie wielu procesów w firmie, unowocześnienie technologii produkcji oraz rozwój na konkurencyjnym rynku POS (ang. point of sale).

„Zakup nowej maszyny oraz koncentracja całej działalności produkcyjnej Quad/Graphics w Wyszkowie, to z biznesowego punktu widzenia najlepsza z możliwych dróg rozwoju naszej firmy. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom zarówno szerszą ofertę produktową, jak i większą elastyczność produkcji.” – powiedział Jakub Dyląg, Dyrektor Zarządzający Quad/Graphics Europe.

Nowa maszyna VLF Heidelberg oferuje znacznie szybszy proces druku, co z kolei pozwoli na skrócenie czasu finalizacji projektów. Ponadto maszyna umożliwia druk na materiałach niewsiąkliwych, papierach uszlachetnionych foliami, a także zwiększy wydajność druku offsetowego wielkoformatowego.

# # # #

O Quad/Graphics Quad/Graphics jest globalnym dostawcą usług poligraficznych dla szerokiego grona wydawców czasopism, katalogów, książek, gazetek, oraz materiałów reklamowych. Firma, z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, zatrudnia około 22 tys. pracowników w ponad 50 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej oraz Europie.

Dział In-Store Solutions ma w swojej ofercie druk opakowań, standów, ekspozytorów, ulotek, plakatów oraz materiałów reklamowych POS wykonywanych z papieru, kartonu oraz kaszerowanej tektury falistej. Firma zapewnia kompleksową obsługę począwszy od projektu konstrukcyjnego do gotowego produktu.

# # # #

Kontakt:
Agnieszka Gołębiowska
Quad/Graphics Europe
+48 22 33 67 284
agnieszka.golebiowska@quadgraphics.pl